Fazla Kilolardan Kurtulmanın En İyi Yolu: Yüzme

Yüzme en çok sevilen spor dalların başında gelir. Üstelik diğer spor dallarına göre suyun rahatlatıcı etkisi sayesinde çok daha az yorulmanızı sağlar. Peki yüzme ile kilo verilir mi ? Yoksa iştah açtığı için kilo almaya mı sebep olur. Bu sorunun cevabı tamamen sizin beslenme alışkanlığınız ile ilgili bir durumdur. Yüzme sonrası ve ya yüzme öncesi alacağınız gıdalar eğer yağlı, karbonhidrat oranı yüksek ve ya asitli içeceklerle birlikte yenilen ürünler zayıflamanızdan çok kilo almanıza sebep olur. Hatta eğer çocuğunuzda ya da çevrenizde iştah sorunu olan kişilere yüzmelerini tavsiye edebilirsiniz.

Kilo vermenin temel prensibi basittir. Harcadığınız enerjinin, aldığınız enerjiden fazla olmasıdır.

Eğer yüzerek zayıflamak istiyorsanız; en az yarım saat yüzecek kondisyon ve yüzme tekniğiniz gelişmiş olması gerektir. Uygun bir beslenme programıyla birlikte yapacağınız yüzme egzersizi fiziksel kondisyonunuzu arttırır. Tabi bu egzersiz için sağlıklı ve hijyenik havuzlara sahip yüzme kurslarından, yüzme dersi almanız en doğrusudur. Doğru vücut kaslarınızı çalıştırmaya yarayacak olan bu yüzme kursları kilo verme sürenizi de kısaltacaktır.

Eğer yüzme kursuna gitmeden yüzmek isterseniz su içerisinde yapacağınız egzersizler de bu konuda size fayda sağlar. Havuz kenarına tutarak yapacağınız bu egzersizlerden biri, bacağınızın birini sabit tutarken diğer bacağınızı hareket ettirmektir.

Bu şekilde yapacağınız egzersizler sayesinde hem eğlenip hem kilo verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir