Yüzme Havuzlarında Sağlığımız için Uymamız Gereken Kurallar

Sosyal alanda her zaman uyulması gereken kurallar vardır. Trafikte,  okulda, iş hayatında uyduğumuz birçok kural vardır. Bu kurallar bizim sosyal hayatta daha sağlıklı ve düzenli olmamız için konulmuş yazılı ve ya sözlü kurallardır. Aynı şekilde yüzme havuzları içinde uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar elbette ki sağlığımız ve güvenliğimiz için konulmuş kurallardır.

Bone kullanmak, yüzme öncesi ve sonrası duş almak sağlığımız için yüzme havuzlarında uymamız gereken kuralların başında gelir. Aynı zamanda mantar ya da açık yaradan kaynaklanan enfeksiyon gibi rahatsızlıklar varsa da havuza girmemek en doğrusudur. Havuz kenarında koşmak, derinliğini bilmediğiniz havuza atlamak gibi tehlikeli hareketler de yüzme havuzlarında yasaklanan davranışlar arasında yer alır. Bunun sebebi de herhangi yaralanmaya sebebiyet vermemektir.

Eğer çocuğunuzu yüzme kursuna yollamak ya da kendiniz yüzme kursuna gitmek istiyorsanız; bu kurallara uyulup uyulmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bu kurallara dikkat etmeyen bir tesiste yüzme dersi alırsanız; mantar gibi çeşitli deri hastalıklarıyla karşılaşmanız da mümkündür. Bu kuralların yanında havuz ile ilgili de bilgi almanız sizin yararınıza olacaktır. Havuzun klor seviyesinin denetimi,  derinliği ve filtre sistemi gibi teknik bilgiler de yüzme derslerine başlamadan önce edinmeniz gereken bilgiler arasında yer alır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir